Byt prawny | Interpretacje podatkowe

Byt prawny | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to byt prawny. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy istnieje możliwość kontynuowania rozliczenia w formie uproszczonej zgodnie z art. 25 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w sytuacji przekształcenia zakładu budżetowego w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 22 stycznia 2008 r. (data wpływu tut. do BKIP 24 stycznia 2008 r.) uzupełnionym w dniu 11 lutego 2008 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości kontynuowania rozliczenia w formie uproszczonej zgodnie z art. 25 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w sytuacji przekształcenia zakładu budżetowego w tę spółkę z o.o. - jest (...)
2011
1
cze

Istota:
Czy w przypadku zbycia udziałów przez wspólnika dwuosobowej spółki jawnej, podmiot prowadząc działalność w nowym składzie zachowuje ciągłość tzn. zachowuje ten sam numer NIP oraz rozlicza się na zasadzie ciągłości w podatku VAT?
Fragment:
(...) zachowa nadal aktualny numer NIP oraz będzie rozliczała się z podatku VAT na zasadzie ciągłości. Istnieje tylko obowiązek zgłoszenia nowego wspólnika do KRS i Urzędu Skarbowego poprzez aktualizację NIP-2 +NIP D. Opisany we wniosku stan faktyczny tzn. zbycie udziałów na rzecz nowego wspólnika przez wspólnika występującego ze spółki jawnej nie powoduje rozwiązania spółki. Spółka zachowa nadal aktualny Numer Identyfikacji Podatkowej. Cesja udziałów nie ma wpływu na byt prawny, podmiotowość spółki jawnej. Nie zachodzą przesłanki przekształcenia podmiotu i sukcesji NIP z art. 12 ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników (j.t. Dz.U. z 2004r., Nr 269, poz. 2681 ze zm.). Tym samym nie wywołuje skutków w zakresie podatku od towarów i usług, gdyż nadal mamy do czynienia z tym samym podatnikiem tegoż podatku. Powstaje jedynie obowiązek dokonania aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R co wynika z art.96 ust.12 ustawy o (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Byt prawny
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.