Butla | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to butla. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2013
8
gru

Istota:

Czy wydatek w postaci zakupu pustych butli na gaz Spółka mogła zaliczyć jednorazowo w koszty w momencie ich otrzymania od dostawcy?

Fragment:

Przedmiotem sprzedaży jest gaz w butli (nie gaz z butlą). Proces sprzedaży polega na wymianie u klienta butli pełnych (z gazem) na butle puste. Butle pełnią funkcję opakowania wymiennego niezbędnego do sprzedaży gazu płynnego. Ponieważ Spółka nie sprzedaje pustych butli na magazynie Spółki zawsze jest taka sama ilość butli (pełnych lub pustych) ale nie są to te same butle. Aby móc handlować gazem w powyższy sposób Spółka zakupiła jednorazowo kilkaset pustych butli o wartości ok. 70 zł netto za 1 sztukę. W związku z powyższym zadano następujące pytanie: Czy wydatek w postaci zakupu pustych butli na gaz Spółka mogła zaliczyć jednorazowo w koszty w momencie ich otrzymania od dostawcy... Zdaniem Wnioskodawcy, ponieważ działalnością Spółki jest sprzedaż butli napełnionych gazem propan – butan, a przyjęty system sprzedaży obejmuje wymianę pustych butli na butle napełnione gazem niezbędnym jest aby Spółka posiadała puste butle celem ich napełniania i późniejszej sprzedaży. Odbiorca butli płaci jedynie za gaz, a nie za butlę, w efekcie Spółka posiada na stanie zawsze jednakową ilość butli choć nie są to oczywiście te same butle. Wartość 1 sztuki butli jest nieduża i wynosi ok. 70 zł.