Butla | Interpretacje podatkowe

Butla | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to butla. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy wydatek w postaci zakupu pustych butli na gaz Spółka mogła zaliczyć jednorazowo w koszty w momencie ich otrzymania od dostawcy?
Fragment:
Przedmiotem sprzedaży jest gaz w butli (nie gaz z butlą). Proces sprzedaży polega na wymianie u klienta butli pełnych (z gazem) na butle puste. Butle pełnią funkcję opakowania wymiennego niezbędnego do sprzedaży gazu płynnego. Ponieważ Spółka nie sprzedaje pustych butli na magazynie Spółki zawsze jest taka sama ilość butli (pełnych lub pustych) ale nie są to te same butle. Aby móc handlować gazem w powyższy sposób Spółka zakupiła jednorazowo kilkaset pustych butli o wartości ok. 70 zł netto za 1 sztukę. W związku z powyższym zadano następujące pytanie: Czy wydatek w postaci zakupu pustych butli na gaz Spółka mogła zaliczyć jednorazowo w koszty w momencie ich otrzymania od dostawcy... Zdaniem Wnioskodawcy, ponieważ działalnością Spółki jest sprzedaż butli napełnionych gazem propan – butan, a przyjęty system sprzedaży obejmuje wymianę pustych butli na butle napełnione gazem niezbędnym jest aby Spółka posiadała puste butle celem ich napełniania i późniejszej sprzedaży. Odbiorca butli płaci jedynie za gaz, a nie za butlę, w efekcie Spółka posiada na stanie zawsze jednakową ilość butli choć nie są to oczywiście te same butle. Wartość 1 sztuki butli jest nieduża i wynosi ok. 70 zł.
2013
8
gru
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Butla
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.