Budowla sportowa | Interpretacje podatkowe

Budowla sportowa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to budowla sportowa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na budowę i wyposażenie boiska wielofunkcyjnego dla potrzeb rekreacyjnych zatrudnionych pracowników ?
Fragment:
(...) wykorzystywania na potrzeby związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. W myśl art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przez pozarolniczą działalność gospodarczą rozumie się - działalność zarobkową wykonywaną w sposób zorganizowany i ciągły, prowadzoną we własnymimieniu i na własny lub cudzy rachunek, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodówze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1, 2, 4-9. Gdyby więc w/w budowla sportowa była wykorzystywana w celach zarobkowych, wówczas można by byłouznać, że będzie wykorzystywana na potrzeby związane z prowadzoną działalnością.Kryterium zaliczenia w/w budowli do środków trwałych zostanie spełnione także gdy będzie ona oddana doużywania (ale nie użyczenia) dla pracowników lub innych osób na podstawie umowy najmu, dzierżawy lub innej umowy. W świetle w/w przepisów należy stwierdzić, iż spółka nie ma prawa amortyzowania boiska (...)
2011
1
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.