Brak prawa | Interpretacje podatkowe

Brak prawa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to brak prawa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Możliwość odzyskania podatku w związku z realizacją zadania współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 6 października 2010 r. (data wpływu 7 października 2010 r.), uzupełniony w dniu 3 grudnia 2010 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku w związku z realizacją zadania pn. „R”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 7 października 2010 r. złożono wniosek, uzupełniony w dniu 3 grudnia 2010 r., o udzielenie (...)
2011
1
wrz

Istota:
Czy Urząd Gminy … będzie miał prawo do odliczenia zwrotu podatku VAT od inwestycji „Adaptacja budynku Remizy OSP wraz z wyposażeniem na świetlicę wiejską w miejscowości …”
Fragment:
(...) P O S T A N O W I E N I E Na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Lipnie, po rozpatrzeniu pisma wniesionego w dniu 03.06.2005r. przez Urząd Gminy … uznaje stanowisko wnioskodawcy przedstawione we wniosku za prawidłowe. U Z A S A D N I E N I E W dniu 03.06.2005r. wpłynął do w Urzędu Skarbowego w Lipnie wniosek z dnia 03.06.2005r., znak: Or. 0717-33/05 w przedmiocie dokonania interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług. W piśmie zwrócono się z następującym pytaniem: Czy Urząd Gminy … będzie miał prawo do odliczenia zwrotu podatku VAT od inwestycji „Adaptacja budynku Remizy OSP wraz z wyposażeniem na świetlicę wiejską w miejscowości …”... Przedstawiono następujący stan faktyczny. W 2006r. Gmina … planuje realizację inwestycji „Adaptacja budynku Remizy OSP wraz z wyposażeniem na świetlicę wiejską (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Brak prawa
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.