Brak podstawy prawnej | Interpretacje podatkowe

Brak podstawy prawnej | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to brak podstawy prawnej. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy mogę odliczyć wydatki poniesione na budowę budynku mieszkalnego, i od jakiego okresu mogę je odliczyć (od daty aktu notarialnego, od daty pozwolenia na budowę),Czy mogę odliczyć wydatki poniesione na zakup niezabudowanej działki wraz z opłatami notarialnymi i czy w tym przypadku mogę złożyć zeznanie podatkowe za 2004 rok w formie korekty lub wydatki te odliczyć w zeznaniu podatkowym za 2005 rok.
Fragment:
(...) P O S T A N O W I E N I E Na podstawie art.14a §4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz.U. z 2005r. Nr 8, poz.60 z późn. zm. ) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 11.01.2006r. uzupełnionego w dniu 13.02.2006r. żądającego udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa Mokotów stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy podane we wniosku jest nie prawidłowe. U z a s a d n i e n i e 1. Stan faktyczny we wniosku jest następujący: W dniu 05.07.2004 roku kupiłam grunt - niezabudowaną działkę (akt notarialny-umowa sprzedaży). W lutym 2005 roku otrzymałam zatwierdzenie projektu budowlanego i pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego, budynku gospodarczego oraz zbiornika na nieczystości płynne (pismo datowane na 08.02.2005r.). 2. Stanowisko wnioskodawcy co do oceny stanu faktycznego. Chcę odliczyć w zeznaniu rocznym za 2005 rok wydatki poniesione na (...)
2011
1
kwi

Istota:
Czy Fundusz Leasingowy ma prawo odliczyć podatek od towarów i usług z góry za trzy lata do niezapłaconych rat po kradzieży samochodu (przy spłacie jednorazowej)?
Fragment:
(...) Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków - Stare Miasto, działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 1997 r. Nr 137, poz. 926 ze zm.), w odpowiedzi na Pana pismo z dnia 10.12.2004 r. (data wpływu: 20.12.2004 r.) uprzejmie informuje: Na podstawie art. 14a § 1 ustawy Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 1997r. Nr 137, poz. 926 ze zm.), stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego na pisemne zapytanie podatnika, płatnika lub inkasenta ma obowiązek udzielić pisemnej odpowiedzi o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. Jak wynika z przywołanego powyżej przepisu ustawy, artykuł ten nie stanowi podstawy prawnej rozstrzygania problemów prawnych podatników, które pojawiają się w związku z zawieranymi przez nich umowami cywilnoprawnymi. Zadaniem art. 14a ustawy (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.