Bezskuteczność | Interpretacje podatkowe

Bezskuteczność | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to bezskuteczność. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Zapytanie spółki dotyczyło: dopuszczalności zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów uzyskania przychodów procesowych poniesionych w związku z wytoczeniem przez Syndyka postępowania w sprawie uznania czynności prawnej za bezskuteczną.
Fragment:
(...) jednoznaczne z działaniemw charakterze dłużnika. Powództwo, które w trybie przepisów prawa upadłościowego (art. 127i n. ustawy z dnia 28.02.2003 r. (Dz. U. Nr 60, poz. 535 ze zm.) wytoczył Syndyk miało bowiemna celu nie doprowadzenie do przymusowego wykonania zobowiązania przez dłużnika,który dobrowolnie nie chce świadczyć, lecz do uznania czynności prawnej zawartej przez upadłego z tym "dłużnikiem" za bezskuteczną. Nadmienić przy tym należy, że czynnością, której bezskuteczność została w tym trybie orzeczona, była w przedmiotowej sprawie umowa kupna-sprzedaży, a więc umowa wzajemna, t. j. taka, z której obie strony są jednocześnie wierzycielemi dłużnikiem (art. 487 i n. ustawy z dnia 23.04.1964 r. Kodeks cywilny (t. j. Dz. U. Nr 16, poz. 93ze zm.)). Zatem uznanie czynności kupna-sprzedaży za bezskuteczną spowodowało z jednej strony zwolnienie Wnioskodawcy z obowiązku spełnienia jego świadczenia, niemniej jednak z drugiej strony godziło w (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.