Barka | Interpretacje podatkowe

Barka | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to barka. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Stawka podatku obowiązująca dla remontu stalowego pontonu dystansowego i barek segmentowych.
Fragment:
Zgodnie z „ art. 83 ustawy o VAT ust. l pkt ld) wymienia się wyłączenie barek morskich bez napędu (PKWiU ex 30.11.24.0) jako VAT 0%. ” Barki bez napędu jako PKWiU 2008 - 30.11.2*, 30.12.1*. Co do pontonów - jako pozostałe jednostki pływające do przewozu osób lub towarów oraz pozostałe jednostki pływające do przewozu zarówno osób, jak i towarów, PKWiU 2008 - 30.11.2*, 30.12.1*. Spółka nadmienia, że jej usługi prowadzone są zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 15 ustawy, który dotyczy usługi polegającej na remoncie, przebudowie lub konserwacji statków wymienionych w klasie PKWiU ex 35.11 oraz ich części składowych - w przypadku gdy usługa dotyczy przeładunku sekcji statkowych dla remontowanych lub przebudowywanych jednostek. W związku z powyższym opisem zadano następujące pytania. Jaka będzie stawka VAT po dniu 1 stycznia 2017 r. dla remontu, dla odnowienia klasy stalowego pontonu dystansowego? Jaka będzie stawka VAT po dniu 1 stycznia 2017 r. dla remontu klasowego barek segmentowych? Zdaniem Wnioskodawcy, wyrażonym we wniosku i jego uzupełnieniu, „ tabor śródlądowy ” nie jest objęty stawką 0% VAT. Na pewno zastosowałby stawkę podstawową z racji braku pewności co do pontonu i barki. Wg wyjaśnienia ministerstwa http://www.finanse.mf.gov.pl w zakresie opodatkowania stawką VAT w wysokości 0% dostawy towarów i świadczenia usług dotyczących niektórych jednostek pływających z dniem 1 stycznia 2017 r. ulega modyfikacji zakres czynności objętych opodatkowaniem podatkiem od towarowi usług według stawki w wysokości 0% (dalej jako „ stawka VAT 0% ”) w obszarze związanym z przemysłem okrętowym.
2017
26
wrz
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Barka
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.