Awizo | Interpretacje podatkowe

Awizo | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to awizo. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Stwierdzone zostało, że awizowana przesyłka nie zawiera informacji doręczyciela o fakcie i miejscu pozostawienia zawiadomienia o pozostawieniu pisma, które wymagane jest przepisem art. 150 Ordynacji podatkowej. W przypadku, gdy okoliczności związanych z doręczeniem nie da się wyjaśnić w sposób nie budzący wątpliwości, wszelki wątpliwości winny być tłumaczone na korzyść strony.
Fragment:
(...) który Skarżąca przyjęła za datę dokonania tej czynności procesowej. To spostrzeżenie Sądu l instancji skłoniło nota bene do postawienia skarżonemu wyrokowi kolejnego, w ramach omawianej tu podstawy kasacyjnej, zarzutu naruszenia przepisów „art. 145 pkt 1 lit. c popsa” w zw. z art. 150 § 1 i 2 Ordynacji podatkowej. Zarzut ten, w świetle ustalonych w sprawie okoliczności faktycznych, uznać wszakże należy za całkowicie chybiony. Mianowicie stwierdzone zostało, że awizowana przesyłka nie zawierała informacji doręczyciela o fakcie i miejscu pozostawienia zawiadomienia o pozostawienia pisma, które wymagane jest przepisem art. 150 § 2 Ordynacji podatkowej. Tymczasem zastosowany w sprawie zastępczy tryb doręczenia decyzji wymaga zgodnie z treścią wskazanej wyżej regulacji, ażeby zawiadomienie, o pozostawaniu pisma w miejscu określonym w § 1, umieszczono w oddawczej skrzynce pocztowej lub, gdy nie jest to możliwe, na drzwiach mieszkania adresata, jego (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Awizo
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.