Autorskie egzemplarze | Interpretacje podatkowe

Autorskie egzemplarze | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to autorskie egzemplarze. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy niepodlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym nieodpłatne przekazanie książek autorstwa podatniczki.
Fragment:
(...) Wnioskiem z dnia 09.06.2005r. (uzupełnionym pismem z 08.07.2005r.) podatniczka wystąpiła o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu stosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie przedstawiając następujący stan faktyczny. We wniosku podatniczka podała, iż w dniu 08.06.2005r. nastąpiła ugoda sądowa, w wyniku której przyznano jej odszkodowanie od wydawcy za naruszenie praw autorskich, tj. 1) 20 tysięcy złotych, 2) 160 tysięcy egzemplarzy bajek autorstwa podatniczki, pochodzących ze zwrotów o wartości sklasyfikowanej przez wydawcę jako makulatura i oszacowanej przez niego na wartość 19.500 zł. Aby odzyskać należne pieniądze znaczną część książek podatniczka chciałaby sprzedać, a część podarować małym czytelnikom, porozdawać w różnych placówkach opiekuńczych jak domy dziecka, świetlice środowiskowe, w szkołach i przedszkolach oraz dzieciom biednym, z którymi ma kontakt, dzieciom przypadkowo spotkanym, znajomym i w (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.