Aplikacja adwokacka | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to aplikacja adwokacka. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2017
5
sty

Istota:

Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na opłacenie specjalistycznego szkolenia w postaci aplikacji adwokackiej lub radcowskiej osobom odbywającym praktyki w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych ?

Fragment:

(...) aplikację adwokacką lub radcowską oraz uiszczania za nich obligatoryjnych składek członkowskich z tytułu przynależności do samorządu adwokackiego lub radcowskiego, które następnie zaliczyć chce do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności. W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie. Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na opłacenie specjalistycznego szkolenia w postaci aplikacji adwokackiej lub radcowskiej osobom odbywającym praktyki w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych ? Zdaniem Wnioskodawcy, opłata za aplikację - odpowiednio adwokacką lub radcowską, będącą specjalistycznym szkoleniem zawodowym - osób odbywających praktyki w prowadzonej przez niego kancelarii, podlega zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodu z tejże działalności w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Finansowanie ww. szkoleń umożliwia bowiem osobom współpracującym z kancelarią podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych. Szkolenie to ma bezpośredni związek z zakresem obowiązków praktykantów oraz charakterem działalności Wnioskodawcy.