Aparat fotograficzny | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to aparat fotograficzny. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
16
gru

Istota:

W zakresie ustalenia czy prawidłowe będzie złożenie deklaracji VAT-7 i dokonanie w nich korekty „in minus” podatku naliczonego związanego z zakupem aparatu fotograficznego i samochodu ciężarowego

Fragment:

(...) limitu obrotu) i w całym roku aparat ten będzie wykorzystywany do wykonywania czynności zwolnionych od podatku, to za 2011r. Wnioskodawca będzie obowiązany dokonać rocznej korekty w wysokości 1/5 podatku naliczonego przy nabyciu tego aparatu. Korekty rocznej za 2011r. Wnioskodawca będzie obowiązany dokonać w deklaracji podatkowej składanej za pierwszy okres rozliczeniowy roku następującego po roku podatkowym, za który dokonuje się korekty. Ponieważ w przedmiotowej sprawie aparat fotograficzny o wartości początkowej 25.535,21 zł został oddany do użytkowania w dniu 7 kwietnia 2008r. i do dnia 31 grudnia 2010r. był wykorzystywany tylko do czynności opodatkowanych, natomiast od dnia 1 stycznia 2011r. Wnioskodawca stał się podatnikiem zwolnionym podmiotowo od podatku VAT, zatem przy założeniu, że Wnioskodawca do końca 2011r. i w kolejnym roku 2012 będzie korzystać ze zwolnienia od podatku – roczne korekty podatku naliczonego w wysokości 1/5 podatku (...)