Aparat fotograficzny | Interpretacje podatkowe

Aparat fotograficzny | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to aparat fotograficzny. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
W zakresie ustalenia czy prawidłowe będzie złożenie deklaracji VAT-7 i dokonanie w nich korekty „in minus” podatku naliczonego związanego z zakupem aparatu fotograficznego i samochodu ciężarowego
Fragment:
(...) limitu obrotu) i w całym roku aparat ten będzie wykorzystywany do wykonywania czynności zwolnionych od podatku, to za 2011r. Wnioskodawca będzie obowiązany dokonać rocznej korekty w wysokości 1/5 podatku naliczonego przy nabyciu tego aparatu. Korekty rocznej za 2011r. Wnioskodawca będzie obowiązany dokonać w deklaracji podatkowej składanej za pierwszy okres rozliczeniowy roku następującego po roku podatkowym, za który dokonuje się korekty. Ponieważ w przedmiotowej sprawie aparat fotograficzny o wartości początkowej 25.535,21 zł został oddany do użytkowania w dniu 7 kwietnia 2008r. i do dnia 31 grudnia 2010r. był wykorzystywany tylko do czynności opodatkowanych, natomiast od dnia 1 stycznia 2011r. Wnioskodawca stał się podatnikiem zwolnionym podmiotowo od podatku VAT, zatem przy założeniu, że Wnioskodawca do końca 2011r. i w kolejnym roku 2012 będzie korzystać ze zwolnienia od podatku – roczne korekty podatku naliczonego w wysokości 1/5 podatku (...)
2011
16
gru
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.