Anulowanie | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to anulowanie. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
mar

Istota:

W jakim okresie sprzedawca dokonuje korekty deklaracji VAT-7 w przypadku anulowania faktury VAT, poprzez wystawienie faktury korygujacej?

Fragment:

(...) Naczelnik Pierwszego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie - biorąc pod uwagę przedstawiony stan faktyczny oraz stan prawnypostanawia uznać stanowisko Strony za nieprawidłowe. Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, iż Strona w lipcu 2005 r. wystawiła i ujęła w deklaracji VAT-7 fakturę VAT dokumentującą sprzedaż towaru. Towar wysłano do klienta za pośrednictwem firmy spedycyjnej wraz z oryginałem faktury. W sierpniu okazało się, że zarówno towar jak i faktura zaginęły w transporcie. Spółka wystawiła fakturę korygującą, jednakże nabywca odmówił potwierdzenia odbioru. Zdaniem Spółki w tym przypadku należy w/w fakturę korygującą potraktować tak jak faktury które nie wymagają potwierdzenia odbioru przez nabywcę. Zgodnie z art. 106 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) podatnicy, o których mowa w art. 15, są obowiązani wystawić fakturę stwierdzającą w (...)