Antykwariat | Interpretacje podatkowe

Antykwariat | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to antykwariat. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy można dokonać spisu z natury w sposób wskazany w § 28 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 marca 2003 roku w przypadku kiedy nie prowadzi się typowej księgarni czy antykwariatu, a książki i broszury stanowią część sprzedawanego towaru
Fragment:
(...) handlowych objętych spisem z natury podatnik jest obowiązany dokonać według cen zakupu lub nabycia albo według cen rynkowych z dnia sporządzenia spisu - § 29 ust 1 cyt. rozporządzenia. W aspekcie powyższych uregulowań prawnych w świetle przedstawionego przez Panią stanu faktycznego stwierdzić należy, iż prowadzi Pani sprzedaż detaliczną artykułów nieżywnościowych w wyspecjalizowanych sklepach gdzie indziej niesklasyfikowaną, a więc nie prowadzi Pani księgarni ani antykwariatu, a tylko te przypadki zostały uprzywilejowane możliwością sporządzania spisu z natury poprzez obejmowanie jedną pozycją wydawnictw o tej samej cenie, bez względu na nazwę i nazwisko autora, z podziałem na książki, broszury, albumy i inne. Zatem wyjątek ten nie ma zastosowania do prowadzonej przez Panią działalności handlowej, tym samym organ podatkowy uznaje przedstawione przez Panią stanowisko w sprawie za nieprawidłowe. Oceny stanowiska dokonano zgodnie ze stanem (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Antykwariat
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.