Aktualności

Przeczytaj o nowościach i zmianach w funkcjonowaniu naszego serwisu, które wprowadziliśmy ostatnio. Sprawdź, jakie kolejne funkcje i możliwości planujemy wdrożyć w najbliższej przyszłości.

Dowiedz się pierwszy
Subskrybuj kanał z aktualnościami

Zmiany w wyglądzie stron

10 lutego 2013 r., 17:45

Czytanie długiej interpretacji podatkowej może być męczące. Czasami trudno jest w niej odnaleźć odpowiedni fragment. Oto kilka zmian, które powinny poprawić komfort przeglądania dokumentów w naszym serwisie.

Mniej istotna treść
Większość interpretacji zaczyna się od informacji na temat przepisów prawnych, na podstawie których są wydawane, a kończy informacją o możliwości i zasadach wniesienia skargi. Są to mało istotne fragmenty, a ich pominięcie w dalszym ciągu pozwala w pełni zrozumieć istotę omawianego problemu. Aby umożliwić szybkie przejście do właściwej treści, ww. fragmenty będą miały jaśniejszy kolor.

Nowy wygląd początku interpretacji podatkowej

Wyraźny podział na części
W prawie każdej interpretacji podatkowej można wyróżnić trzy części: opis stanu faktycznego, pytania podatnika wraz z uzasadnieniem jego stanowiska oraz odpowiedź organów podatkowych. Aby poprawić orientację w tekście, zmieniliśmy wygląd śródtytułów, a także ich odległość od otaczającego tekstu.

Nowy wygląd śródtytułów

Odnośniki w tekście
Uzasadniając własne stanowisko podatnicy często przytaczają przykłady innych interpretacji podatkowych, które dotyczą analogicznego problemu. Od teraz sygnatury będą wyraźnie widoczne w tekście, a dodatkowo zostaną zamienione na interaktywne odnośniki do powoływanych dokumentów.

Odnośniki w treści interpretacji

Cytaty
Czasami w interpretacjach pojawiają się dłuższe fragmenty cytowanych wyroków lub komentarzy podatkowych. Zastosowanie w stosunku do nich kursywy powinno pozwolić na łatwiejsze znalezienie początku oraz końca cytatu i jego ewentualne pominięcie.

Wyodrębnienie cytatów w tekście

Mamy nadzieję, że przedstawione zmiany poprawią komfort czytania. Na początku będą dostępne w nowododawanych dokumentach (np. interpretacji indywidualnej ITPP2/443-1185/12/KT), ale z czasem obejmą także dotychczas wydane interpretacje podatkowe.

Poprawa szybkości

22 listopada 2012 r., 16:58

Szybkość działania była jednym z podstawowych elementów, które mieliśmy na uwadze projektując nasz serwis. Teraz postanowiliśmy zoptymalizować go całkowicie pod tym kątem.

W ciągu ostatnich tygodni pracowaliśmy intensywnie nad poprawą wydajności. Większość naszych starań zmierzała w kierunku zmniejszenia ilości kodu (czyli tych elementów, które odpowiadają za wygląd stron, ale same z siebie nie są wyświetlane w przeglądarce). Poza tym ograniczyliśmy rozmiary obrazów (bez jednoczesnej utraty jakości) i łączną liczbę zasobów niezbędnych do pobrania z serwera. Dodatkowo wprowadziliśmy dość długie okresy przechowywania plików w pamięci podręcznej przeglądarki, a także udostępniliśmy ich spakowane wersje.

Koszty uzyskania przychodów

Nowe rozwiązania zostały na razie zaimplementowane na stronach poszczególnych działów, np. zestawienia interpretacji podatkowych dotyczących kosztów uzyskania przychodów. Jeśli zmiany nie spowodują żadnych nieoczekiwanych problemów technicznych, wówczas zostaną sukcesywnie wprowadzone w pozostałych częściach serwisu.

Mamy już ponad rok

27 sierpnia 2012 r., 21:11

Kilka dni temu minął rok od uruchomienia naszego serwisu – pierwsza wersja została opublikowana 22 sierpnia 2011 r. Przez ten czas wprowadziliśmy wiele zmian w wyglądzie, ale przede wszystkim w funkcjonowaniu witryny.

Pierwszy rok to ponad 460 tys. odwiedzin serwisu i prawie milion odsłon poszczególnych podstron. Co dla nas najbardziej radosne, oba wskaźniki wykazują tendencję wzrostową.

Dziękujemy wszystkim naszym Użytkownikom. Mamy nadzieję, że dzięki nam dostęp do aktualnych i przydatnych interpretacji podatkowych stał się szybszy i łatwiejszy.

Tort urodzinowy

Błędy w adresach stron

30 lipca 2012 r., 10:29

Do adresu strony wkradł się błąd? Nie ma problemu, nowy mechanizm podpowie Ci jego właściwą treść.

Standardowo przeglądarka wyświetla w takiej sytuacji komunikat informujący, iż nie można odnaleźć danej strony (pliku). Wygląd i treść komunikatu jest uzależniona od używanej przeglądarki. Chcieliśmy uniknąć tego rodzaju informacji o błędach i dlatego wprowadziliśmy rozwiązanie, które polegało na przekierowywaniu odwiedzającego na główną stronę z wyszukiwarką, co umożliwiało znalezienie właściwego dokumentu.

Ta metoda miała jednak swoje wady, więc zdecydowaliśmy się na stworzenie lepszego mechanizmu. Obecnie, po wpisaniu adresu z błędem, ukaże się lista sugestii z prawidłowymi adresami. Użytkownik będzie miał także możliwość przejścia do wyszukiwarki lub skontaktowani się z nami, jeśli uzna, że wpisany adres jest prawidłowy, a mimo to żądana strona nie wyświetla się.

Strona nie została odnaleziona

Mamy nadzieję, że nowe rozwiązanie poprawi komfort użytkowania serwisu.

Wyszukiwanie z poziomu przeglądarki

5 czerwca 2012 r., 21:14

Czy wiesz, że nasza wyszukiwarka może zostać zainstalowana jako dodatek do Twojej przeglądarki? Dzięki temu możesz łatwo przeszukiwać zbiór interpretacji podatkowych wpisując interesujące Cię wyrażenie bezpośrednio w polu wyszukiwania przeglądarki.

Instalacja wyszukiwarki jest bardzo prosta i zajmuje zaledwie kilka sekund. Aby tego dokonać wystarczy wejść na dowolną stronę naszego serwisu, a następnie otworzyć menu pola wyszukiwania przeglądarki. Poza listą dostępnych wyszukiwarek powinna być tam widoczna opcja umożliwiająca dodanie wyszukiwarki naszego serwisu. Na poniższej ilustracji widać proces dodawania wyszukiwarki w przeglądarce Firefox.

Instalacja wyszukiwarki w przeglądarce

Pole szybkiego wyszukiwania

8 maja 2012 r., 10:43

Wyszukiwanie interpretacji podatkowych w naszym serwisie stało się jeszcze prostsze. Umożliwia to pole szybkiego wyszukiwania umieszczone od teraz na każdej stronie serwisu.

Dotychczas, aby znaleźć interpretację należało skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się na stronie głównej. Jej zaletą jest, m.in. możliwość znalezienia dokumentów, które zawierają w swojej treści określone wyrażenie (słowa), a dodatkowo dotyczą wybranego zagadnienia przedmiotowego lub tematycznego. Minusem tego rozwiązania jest konieczność przejścia na główną stronę, co wydłuża czas szukania interpretacji.

Pole szybkiego wyszukiwania

Dlatego teraz w każdym miejscu serwisu (poza stroną główną), w prawej części górnego czerwonego paska umieściliśmy pole szybkiego wyszukiwania, które umożliwia znalezienie interpretacji podatkowych, zawierających w swojej treści określone wyrażenie.

Po kliknięciu w pole zmienia ono kolor tła na jasnożółty, co sygnalizuje, iż pole jest aktywne. Wystarczy wówczas wpisać szukane wyrażenie i kliknąć znajdującą się obok ikonę lupy, aby przejść do strony z listą znalezionych interpretacji.

Aktywne pole szybkiego wyszukiwania

Warto zwrócić uwagę, że wpisane wyrażenie jest automatycznie weryfikowane przed wysłaniem. Przykładowo, gdyby zawierało same spacje, wówczas wyszukiwanie zostałoby zatrzymane, bez wyświetlania żadnego dodatkowego komunikatu.