Akademik | Interpretacje podatkowe

Akademik | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to akademik. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Zapytanie dotyczy stawki podatku od towarów i usług właściwej dla czynności konserwacji systemów alarmowych w domach opieki społecznej i w domach studenckich.
Fragment:
(...) Działając na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olsztynie, po rozpatrzeniu wniosku z dnia 05.02.2007 r. (data wpływu do US 06.02.2007 r.), uzupełnionego pismem z dnia 16.02.2007 r. (data wpływu do US 16.02.007 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji w sprawie stawki podatku od towarów i usług właściwej dla czynności konserwacji systemów alarmowych w domach opieki społecznej i w domach studenckich – nie podziela poglądu Wnioskodawcy. Z treści wniosku wynika, że Spółka świadczy usługi montażu i konserwacji systemów alarmowych. Strona nadmieniła, iż zamontowała w budynku Domu Pomocy Społecznej system alarmowy i co miesiąc przeprowadza konserwację tego systemu. Spółka doprecyzowała, iż ww. budynek, według Domu Pomocy Społecznej winien być zaklasyfikowany do symbolu PKOB 1130. Spółka zwróciła sie z prośbą o wyjaśnienie (...)
2011
1
kwi

Istota:
Czy w związku ze zmianą przepisów od miesiąca lutego 2005 roku wykonanie instalacji antywłamaniowych w domach studenckich Uniwersytetu Gdańskiego sklasyfikowanych w PKOB 1130 objęte jest podatkiem VAT w wysokości 7%?
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art. 14a §1 i §4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (Dz. U. Z 2005 roku Nr 8, poz. 60) po rozpatrzeniu wniosku Pana z dnia 06 kwietnia 2005 roku o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w sprawie: zastosowania stawki 7 % VAT do świadczonych usług: wykonania instalacji antywłamaniowych w domach studenckich, stwierdzam, że: stanowisko przedstawione w tym wniosku jest prawidłowe w odniesieniu do opisanego stanu faktycznego. UZASADNIENIE Wnioskiem z dnia 06 kwietnia 2005 roku pan, zwrócił się o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w jego indywidualnej sprawie, w której nie toczy się postępowanie podatkowe i kontrola podatkowa, oraz postępowanie przed sądem administracyjnym. Podatnik zajmuje się wykonywaniem instalacji, naprawą, bieżącą konserwacją i serwisem instalacji antywłamaniowych w tym: systemów sygnalizacji (...)
2011
1
mar

Istota:
Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy w związku ze zmianą przepisów od miesiąca lutego 2005 roku naprawa i remont instalacji antywłamaniowych w domach studenckich Uniwersytetu Gdańskiego sklasyfikowanych w PKOB 1130 objęte jest podatkiem VAT w wysokości 7%?
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art. 14a §1 i §4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (Dz. U. Z 2005 roku Nr 8, poz. 60) po rozpatrzeniu wniosku Pana X z dnia 06 kwietnia 2005 roku o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w sprawie: zastosowania stawki 7 % VAT do świadczonych usług: naprawy, remontu instalacji antywłamaniowych w domach studenckich, stwierdzam, że: stanowisko przedstawione w tym wniosku jest prawidłowe w odniesieniu do opisanego stanu faktycznego. UZASADNIENIE Wnioskiem z dnia 06 kwietnia 2005 roku pan X, zwrócił się o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w jego indywidualnej sprawie, w której nie toczy się postępowanie podatkowe i kontrola podatkowa, oraz postępowanie przed sądem administracyjnym. Podatnik zajmuje się wykonywaniem instalacji, naprawą, bieżącą konserwacją i serwisem instalacji antywłamaniowych w tym: systemów (...)
2011
1
mar

Istota:
Czy w związku ze zmianą przepisów od miesiąca lutego 2005 roku bieżąca konserwacja instalacji antywłamaniowych w domach studenckich Uniwersytetu Gdańskiego sklasyfikowanych w PKOB 1130 objęte jest podatkiem VAT w wysokości 7%?
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art. 14a §1 i §4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (Dz. U. Z 2005 roku Nr 8, poz. 60) po rozpatrzeniu wniosku Pana X, zamieszkałego w , z dnia 06 kwietnia 2005 roku o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w sprawie: zastosowania stawki 7 % VAT do świadczonych usług: bieżącej konserwacji instalacji antywłamaniowych w domach studenckich, stwierdzam, że: stanowisko przedstawione w tym wniosku jest prawidłowe w odniesieniu do opisanego stanu faktycznego. UZASADNIENIE Wnioskiem z dnia 06 kwietnia 2005 roku pan X, zwrócił się o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w jego indywidualnej sprawie, w której nie toczy się postępowanie podatkowe i kontrola podatkowa, oraz postępowanie przed sądem administracyjnym. Podatnik zajmuje się wykonywaniem instalacji, naprawą, bieżącą konserwacją i serwisem instalacji (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Akademik
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.