Agencje pośrednictwa obrotu nieruchomościami | Interpretacje podatkowe

Agencje pośrednictwa obrotu nieruchomościami | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to agencje pośrednictwa obrotu nieruchomościami. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy w związku z wejściem w życie ustawy o podatku od towarów i usług z dniem 1 maja 2004 r. przewidującej opodatkowanie usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, które do dnia 30 kwietnia 2004 r. podlegały zwolnieniu z opodatkowania tym podatkiem w przypadku świadczenia usług w formie agencji obrotu nieruchomościami, gdzie podatnik otrzymuje wynagrodzenie prowizyjne a obrót w wysokości 45.700,00 przekroczony został w sierpniu 2004 r. to winien się on zarejestrować z datą przekroczenia wspomnianego obrotu czy też z dniem 1 maja 2004 r.?
Fragment:
(...) dotyczy : informacji Naczelnika Urzędu Skarbowego Kraków-Stare Miasto z dnia 22.11.2004 r., nr PP-1/443 2 - 352/121 046 -/122/04 w sprawie warunków uprawniających do korzystania ze zwolnienia od podatku ze względu na uzyskaną wartość sprzedaży opodatkowanej. Dokonując na podstawie art. 14b § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. nr 137, poz. 926 ze zm.) weryfikacji ww. informacji, Dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie prostuje w części zawartą w niej ocenę prawną. Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Stare Miasto poinformował, że podatnik prowadzący działalność gospodarczą w formie agencji obsługi nieruchomości winien zarejestrować się jako podatnik podatku od towarów i usług z momentem przekroczenia kwoty stanowiącej 30 - krotność prowizji, nie zaś w przypadku przekroczenia kwoty obrotu w wysokości 45.700,00 zł. Dyrektor tut. Izby Skarbowej wyjaśnia; Utrata zwolnienia w podatku VAT w przypadku podatników, dla których (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.