Adresat | Interpretacje podatkowe

Adresat | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to adresat. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Obowiązek wystawienia faktur VAT z tytułu przekazów na rzecz klientów instytucjonalnych;
Fragment:
(...) z czynnością – Wnioskodawca zobowiązuje się do wykonania usługi na rzecz adresata w zamian za uzyskane od niego wynagrodzenie. Wartość tego świadczenia wzajemnego jest wyrażona w pieniądzu. Treść przytoczonych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, Kodeksu cywilnego, Ordynacji podatkowej oraz opis sprawy przedstawiony przez Wnioskodawcę wyraźnie wskazuje na specyficzny charakter wzajemnych relacji między stronami, tj. Wnioskodawcą, klientami instytucjonalnymi oraz adresatami przekazów pocztowych, który wyklucza zawężenie przez Wnioskodawcę kręgu usługobiorców wyłącznie do podmiotów fizycznie składających zlecenie wykonania usługi pocztowej w postaci realizacji przekazu pocztowego. Z uwagi na fakt, iż Wnioskodawca nie świadczy przedmiotowych usług na rzecz klientów instytucjonalnych wymienionych w stanie faktycznym, co wykazano powyżej, Wnioskodawca nie jest zobowiązany do wystawiania faktur VAT na ich rzecz. Tym samym stanowisko (...)
2011
1
paź
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Adresat
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.