Administrowanie | Interpretacje podatkowe

Administrowanie | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to administrowanie. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Gmina w związku z realizacją projektu nie ma możliwości odzyskania podatku VAT z uwagi na brak związku z czynnościami opodatkowanymi.
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 28 kwietnia 2008 r. (data wpływu 12 maja 2008 r.) uzupełniony pismem z dnia 2 czerwca 2008 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z wykonaniem inwestycji pn. „Rewitalizacja ... na cele rozwoju przedsiębiorczości” - jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 12 maja 2008 r. "M." złożyło wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej (...)
2011
1
cze

Istota:
Czy koszty związane z wysyłką umów najmu mogą być zaliczone przez Pana do kosztów uzyskania przychodów jako administratora, który za te czynności otrzymuje od pozostałych współwłaścicieli wynagrodzenie.
Fragment:
(...) Postanowienie Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Toruniu działając na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku Pana z dnia 02.11.2005r. w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z tytułu wynagrodzenia otrzymywanego jako administrator, wydatków związanych z napisaniem i rozesłaniem umów, jak również kosztów związanych z wysyłką pieniędzy do pozostałych współwłaścicieli - uznaje za prawidłowe stanowisko Pana przedstawione w powyższym wniosku. Uzasadnienie W dniu 02.11.2005r. złożył Pan wniosek w sprawie udzielenia przez tutejszy organ podatkowy interpretacji przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity Dz. U. z 2000 Nr 14, (...)
2011
1
kwi

Istota:
Czy czynności administrowania nieruchomościami mieszkalnymi jest zwolniona od podatku VAT ?.
Fragment:
(...) (Dz. U. Nr 97, poz. 970 ze zm.) - usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi, świadczone na zlecenie, z wyłączeniem wyceny nieruchomości mieszkalnych (PKWiU ex 70.32.11) są zwolnione od podatku od towarów i usług. Usługi zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi klasyfikowane są według PKWiU do grupowania 70.32.11- usługi zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi świadczone na zlecenie. Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług nie wymienia usług nazwanych "administrowanie nieruchomościami mieszkalnymi". Uwzględniając jednak, że usługi administrowania jako pojęcie węższe mieszczą się w usługach zarządzania (administrator, w opisanym stanie faktycznym, zarządza nieruchomością o tyle, że dokonanie określonych czynności może nastąpić po uzyskaniu zgody przez Zarząd Wspólnoty) należy stwierdzić, że czynności administrowania Wspólnotami mieszkalnymi powstałymi w budynkach mieszkalnych korzystają ze zwolnienia od podatku od (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.